29 wrzesień 2022

Startuje Shalom Mielec

zdjęcie: Startuje Shalom Mielec / pixabay/4609877
Stowarzyszenie kulturalne JARTE, kino "Galaktyka" i domem kultury SCK w Mielcu w ramach projektu edukacyjnego Shalom Mielec zapraszają na weekend z kinem izraelskim.
REKLAMA
Shalom Mielec od kilku lat przywraca pamięć o tych, których już nie ma, a którzy współtworzyli niegdyś społeczność miasta i okolic. Jego szczególnym celem jest poznanie kultury żydowskiej. Podczas jego poprzednich edycji organizowane były koncerty muzyki klezmerskiej, warsztaty tańca żydowskiego, a także pokazy filmowe. Te ostatnie będą i w tym roku częścią projektu.

W najbliższy weekend, 1 i 2 października, w ramach Klubu Filmowego Ambasady Izraela, w sali nr 1 (dom kultury SCK w Mielcu) wyświetlone zostaną trzy filmy:
  • 1 października - godz. 19:00 "Pięć godzin z Paryża"
  • 2 października - godz. 16:00 "Pustynne jabłka" i "Przyjeżdża orkiestra"

Ponadto w ramach tegorocznej edycji odbędą się także: debaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu, wizyta studyjna w synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej czy mielecki spacer śladami kultury żydowskiej.
Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.
pogoda Mielec
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mielca

2024-06-26 19:00