12 luty 2024

W Toruniu ogłoszono stan pogotowania przeciwpowodziowego; Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy

zdjęcie: W Toruniu ogłoszono stan pogotowania przeciwpowodziowego; Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy / fot. PAP
fot. PAP
Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował PAP o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego dla Gminy Miasta Toruń. Poziom wody w Wiśle przekroczył w poniedziałek przed południem stan ostrzegawczy. IMGW podaje, że wynosi obecnie 546 cm.
REKLAMA

Prezydent miasta Michał Zaleski, który jednocześnie jest szefem Toruńskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w komunikacie przesłanym PAP poinformował, że stan ostrzegawczy Wisły w Toruniu wynosi 530 cm, a o godzinie 10.30 w poniedziałek wynosił 541 cm. Miasto zdecydowało więc w poniedziałek przed południem o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego.

IMGW podaje, że stan Wisły w Toruniu o godzinie 13.50 wyniósł 546 cm. Reporter PAP był na miejscu ok. 14.30 i zarejestrował na wodowskazie ok. 550 cm.

"Obserwowany rozwój stanów wody w zlewni górnej i środkowej Wisły oraz prognozowanie wielkości dopływu do zbiornika wodnego +Włocławek+ wskazują, że w Toruniu nie powinien zostać osiągnięty stan alarmowy 650 cm" - czytamy w komunikacie szefa Toruńskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zaleski apeluje do wszystkich przebywających na terenach wzdłuż rzeki o zachowanie rozwagi i ostrożności. Osoby przebywające na terenach zalewowych, jak i użytkownicy ogródków działkowych na Rudaku i przy ul. Przybyszewskiego proszeni są o śledzenie na bieżąco komunikatów w sprawie sytuacji powodziowej.

Bieżących informacji udziela dyżurny Toruńskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 56 611 93 10. (PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mielec
4.4°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mielca

kiedy
2024-02-28 16:30
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 19:00
miejsce
Insomnia Mielec, Mielec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-10 19:00
miejsce
Hala MOSiR, Mielec, Solskiego 1
wstęp biletowany