8 luty 2024

W dwie godziny zebrał mandaty na 4,6 tys. zł, 22 punkty karne, stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny

zdjęcie: W dwie godziny zebrał mandaty na 4,6 tys. zł, 22 punkty karne, stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny / pixabay/1249610
27-latek z gminy Pilzno (woj. podkarpackie) w ciągu dwóch godzin dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Jak informuje policja, za złamanie przepisów drogowych mężczyzna dostał mandaty na 4,6 tys. zł, 22 punkty karne, stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta.
REKLAMA

Policjanci z jasielskiej grupy "Speed" we wtorek późnym popołudniem patrolowali ulice powiatu, w tym drogę krajową nr 28 w Siepietnicy. Podczas jednej z interwencji obok radiowozu przejechał osobowy opel. Jak relacjonuje mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik komendy policji w Jaśle, gdy kierowca minął patrol "gwałtownie przyśpieszył, lekceważąc ograniczenie prędkości". "Urządzenie wskazało 90 km/h, w miejscu, gdzie limit wynosi 50 km/h" – przekazał rzecznik.

Policjanci pojechali za oplem i zatrzymali auto. Za kierownicą siedział mieszkaniec gminy Pilzno, który wybrał się z rodziną na kręgle. Ponieważ to było jego kolejne wykroczenie w ostatnim czasie związane z przekroczeniem prędkości, 27-latek dostał mandat w wysokości 1600 zł, a na jego konto trafiło 9 punktów. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny opla za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Dwie godziny później, dwa kilometry dalej, policjanci kontrolowali prędkość na drodze w miejscowości Święcany. Namierzyli tego samego opla, który tym razem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. "Za kierownicą znowu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Pilzno. Mężczyzna w związku z recydywą został ukarany mandatem w kwocie 3000 zł i 13 punktami" – poinformował rzecznik jasielskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna jeszcze raz będzie musiał zdać egzamin, ponieważ miał już wcześniej na swoim koncie komplet punktów karnych.(PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mielec
3.4°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mielca

kiedy
2024-02-28 16:30
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 19:00
miejsce
Insomnia Mielec, Mielec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-10 19:00
miejsce
Hala MOSiR, Mielec, Solskiego 1
wstęp biletowany