31 styczeń 2024

Policjanci zatrzymali 44-letniego kłusownika

zdjęcie: Policjanci zatrzymali 44-letniego kłusownika / pixabay/3781224
Policjanci z Radymna na Podkarpaciu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 44-latka, który odpowie za kłusownictwo. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.
REKLAMA

Jak podała w środę podkarpacka policja, funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie wraz z pracownikami Straży Leśnej podejrzewali, że na terenie powiatu jarosławskiego kłusuje mężczyzna, poruszający się samochodem osobowym.

„Kilka dni temu funkcjonariusze ustalili, że kłusownik chcąc +zutylizować+ pozostałości po nielegalnie upolowanej zwierzynie, ugrzązł pojazdem na drodze polnej w miejscowości Wysocko. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, zastali mężczyznę w pobliżu auta. Zachowywał się nerwowo i nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, w jakim celu jechał drogą, zanim ugrzązł w błocie” – podkreśliła policja.

Policjanci po otwarciu bagażnika osobowego audi znaleźli w środku części martwej zwierzyny łownej. W pojeździe znajdowały się też łuski po nabojach myśliwskich, nabój myśliwski oraz nóż.

Mundurowi przeszukali też posesję mężczyzny. W budynkach gospodarczych zabezpieczyli siekierę i nóż, które służyły do rozbierania skłusowanych tusz zwierząt oraz m.in. trzy łby z porożem jeleni byków, narogi, 90 sztuk spreparowanych parostków samców sarny, jak też 12 sztuk spreparowanych wieńców jeleni byków, które wskazywały na to, że są pozyskane nielegalnie.

„Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli także 169 sztuk amunicji oraz 4 jednostki broni, na które mężczyzna posiadał zezwolenie. Dodatkowo znaleźli sprzęt termowizyjny oraz tłumiki” – zaznaczyli policjanci.

44-letni mieszkaniec gminy Laszki, trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut kłusownictwa. Policjanci ustalili również, że jeden ze skłusowanych dzików trafił do prywatnej chłodni w przydomowej masarni na terenie powiatu jarosławskiego. Zwierzę okazało się zarażone larwą włośnia. Dzik został zabezpieczony przy udziale powiatowego lekarza weterynarii do dalszych badań. W sprawę zaangażowali się również myśliwi z miejscowego Koła Łowieckiego „Sokół” Jarosław.

44-letniemu kłusownikowi grozi teraz do 5 lat więzienia. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Mielec
5.8°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:01
Koronawirus
podkarpackie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mielca

kiedy
2024-02-28 16:30
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-02 19:00
miejsce
Insomnia Mielec, Mielec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-10 19:00
miejsce
Hala MOSiR, Mielec, Solskiego 1
wstęp biletowany